Biz Kimiz?

EXTANT HACAMAT MAKİNA  geçmişten gelen tecrübesiyle sağlık sektöründe özel arge tasarım projelendirme ve makina yedek parça imalatı yapmaktadır.

Firmamızın bünyesinde çizim ve tasarım destekli ve projeli üretimler, parça imalatları profesyonel ve eğitimli çalışanlarımız tarafından itina ile yapılmaktadır. Öncelikle çalışanlarımızın güvenliğini sağlamakla birlikte müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızda siz müşterilerimize en iyiyi verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Hedefimiz, nitelikli iş gücü ve ileri teknoloji ürünü makina ve teçhizatla rekabetin en üst düzeyde yaşandığı, kalitenin ve güvenilirliğin vazgeçilmez kılındığı, ulusal ve uluslararası pazarlarda kendimize iyi bir yer edinmektir. Bunu başaracak güce, bilgi ve beceriye sahip olduğumuz inancındayız.

İstikrarlı büyüme hedefi ışığında çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelere uyum sağlayıp ihtiyaç duyduğu yatırımları gerçekleştirerek, ekip çalışması içerisinde üretimlerini seri biçimde yaparak rekabet gücünü arttırıp, hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Müşteri odaklı ve esnek üretim anlayışıyla kaliteden de taviz vermeyerek deneyimli ve bilgili personeli ile arge tasarım imalat ve montajı kapsayan her türlü hacamat makinası ekipman ve metal parça üretimini gerçekleştirmektedir.

Biz Ne Yaparız?

EXTANT HACAMAT MAKİNAhacamat yaparken karşılaşılan, dezavantajların üstesinden gelebilen hacamat makinasi olup, özelliği; hacamat tedavisinin daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak, hijyen koşullarına uygun şekilde düzenlenmiş bir yapıya sahip, kullanılan malzeme yapısı bakımından nitelikli ve otomatik bir kullanıma sahip bir sistemdir.

Makinamiz, yapısı itibariyle kullanım koşullarına uygun ve sağlam olması sebebiyle uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Makinamiz tam otomatik ve dukunmatik ekranı ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Makinamizin bu çalışma sistemi sayesinde kesinlikle vucuttan kıl ya da saç kesimine gerek kalmadan cupping therapy (hacamat, kupa tedavisi) yapılmaktadır.

Makinamiz, steril malzemeler kullanılarak hijyenik koşullara uygun, kullanıcıya rahatlık sağlayan, zaman almayan ve iş güvenliği koşullarına uygun şekilde kullanım imkan sağlanmaktadır.

Makinamizde bulunuan Leave check (çek-bırak) sistemi sayesinde vucuttan istenilen yerden çıkış kolaylıkla alınmaktadır.

Makinamizde bulunan transcutaneous electrical nerve stimulation (tens) sistemi sayesinde beyin ve uygulama yapılacak nokta arasındaki elektrik iletişim bozukluğunu onararak tedavinin hızla sonuçlanmasını sağlamaktadır.

 

Hacamat nedir? Ne amaçlamaktadır?

Hacamat; Tıkanıklıkların ve vücudun organlarına en fazla zararı veren maddelerin toplandığı bölgelerde bulunan ince ve kılcal damarları tıkayan ve hastalığa neden olan pıhtı halindeki pis kanı, vakumla dışarı alma işlemidir.

Dolayısıyla hacamat ile kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılarak kandaki pıhtılaşmış koyu siyah kan, gaz, ve toksik maddeler dışarı atılır. Buna bağlı olarak hacamat yapılan bölgedeki organlara kan akışı düzenlenerek organın hastalığının giderilmesinde etkili olacak temiz ve düzenli kan dolaşımı sağlanmış olur.

Makinelerimiz ise bu işlemleri en etkili, hijyenik ve konforlu şekilde yapılabilmesi adına, en güncel teknoloji kullanılarak üretilmektedir.

Makinemizin Özellikleri

Geleneksel Hacamat ve Cupping uygulama yöntemlerinde yeni bir dönem başlatan bu makine; Geleneksel yöntemlerde karşılaşılan bütün dezavantajları ortadan kaldırmak, kolay ve konforlu bir kullanım olanağı sağlamlam üzere modern ve güncel teknoloji kullanılarak geliştirilmiştir.

Bu makine, hacamat yaparken karşılaşılan dezavantajların üstesinden gelebilen hacamat makinesi olup; Hacamat tedavisinin daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlayan, hijyen koşullarına uygun şekilde düzenlenmiş bir yapıya sahiptir. Kullanılan malzeme bakımından da nitelikli ve otomatik bir kullanım özelliğine sahip bir sistemdir.

Makinemiz, yapısı itibariyle kullanım koşullarına uygun ve uzun ömürlü kullanım sağlamakta, tam otomatik ve dokunmatik ekranı ile de estetik bir görünümle beraber kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Makinemiz; Steril malzemeler kullanılarak hijyenik koşullara uygun, kullanıcıya rahatlık sağlayan, zaman almayan ve iş güvenliği koşullarına uygun bir şekilde kullanım imkanı sağlamaktadır.

Makinemiz üzerinde bulunan Infrared ısıtıcı, hacamat uygulanacak bölgenin ısıtılmasıyla daha rahat bir çıkış sağlamaktadır. Bu sayede önceki tekniklerde uygulanan ve hijyen koşullarına uygun olmayan tekniklerin kullanılmasına gerek duyulmamaktadır.

Makinemizin üzerindeki makara düzeneği, vantuz sistemi ile ilişkili hareket eden vantuz hortumunun aşağı yukarı olacak şekilde indirilip kaldırılması hareketini sağlamaktadır.

Makinemizin üzerinde bulunan filtre ve emiş motoru vasıtasıyla vücuttan çıkan toksinlerin el değmeden atık deposuna gönderilmesi sağlanmaktadır.

Makinemizin çalışma sistemi sayesinde, vücutta Cupping Therapy uygulanacak bölgenin kesinlikle kıl ya da saç kesimine gerek kalmadan Cupping Therapy (hacamat, kupa tedavisi) yapılabilmektedir.

Makinemizde bulunan Leave Check (Çek-Bırak) sistemi sayesinde vücuttan istenilen yerden çıkış kolaylıkla alınabilmektedir.

Makinemizde bulunan TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) sistemi sayesinde, beyin ve uygulama yapılacak nokta arasındaki elektrik iletişim bozukluğunu onararak tedavinin hızla sonuçlanması sağlanmaktadır.

TOP